Co poczytać w marcu? | Zapowiedzi wydawnicze marzec 2019 - Nerd Książkowy

piątek, 1 marca 2019

Co poczytać w marcu? | Zapowiedzi wydawnicze marzec 2019

Witam was na moim zaksiążkowanym fragmencie internetu!
Luty to był zdecydowanie miesiąc dużej ilości premier oraz nowinek książkowych. W ogóle ten rok wydawnictwa zaczęły bardzo intensywnie, bo już od stycznia mamy wysyp premier i w marcu wcale nie zwolniono tępa. Jeżeli jesteście ciekawi co interesującego wyszło w lutym to odsyłam was do moich lutowych zapowiedzi wydawniczych. Tymczasem już bez większego przedłużania, zapraszam was na zestawienie kilku (moim zdaniem) najciekawszych marcowych premier. I standardowo życzę wam zaczytanego miesiąca ;)
Wszystkie okładki pochodzą od wydawców
Premiera: 13 marzec 2019
Wydawnictwo: We need ya
Miałam już okazję czytać jedną książkę Adama Silvery (recenzja Zostawiłeś mi tylko przeszłość), więc wiem czego mogę się spodziewać i mam nadzieję, że ta książka również mnie zachwyci, a nawet, że okaże się jeszcze lepsza. 
Książka opowiada o dwóch chłopakach, którzy dostają wiadomość, że dziś umrą. Mogą się jednak na to jakoś przygotować, spędzić ten ostatni dzień jak chcą. Okazuje się, że obaj poszukują i potrzebują bratniej duszy, która ich zrozumie i spędzi z nimi Ostateczny Dzień. Poznają się poprzez aplikację i postanawiają przeżyć razem ostatnią w życiu przygodę, aby ten dzień upłynął im wyjątkowo. 
Koncepcja książki brzmi bardzo ciekawie, a ja już zacieram łapki w oczekiwaniu na tą powieść. 

Premiera: 13 marzec 2019
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Kolejną ciekawą propozycją jest opowieść o dwóch niezwykłych kobiet, Mary Shelley, autorki kultowego Frankensteina, oraz jej matki, Mary Wollstonecraft – angielskiej prekursorki feminizmu. Obie nie miały w życiu lekko, samotnie wychowywały dzieci, bo nie miały szczęścia do mężczyzn. Żyły na wygnaniu, każdego dnia zmuszone walczyć o siebie i swoją pozycję. Obydwie głosiły, że prawa i przywileje kobiet powinny być ważne dla wszystkich.
Wyczuwam tutaj bardzo ważny feministyczny wątek, który ja uwielbiam i uważam, że ta książka idealnie wpisuje się w święto 8 marca. Dodatkowo na pewno ją przeczytam i wtedy sprawdzę czy mam rację, ale myślę, że to będzie jedna z tych powieści, które powinien przeczytać absolutnie każdy kogo choć trochę obchodzi walka o prawa i równość człowieka.

Premiera: 13 marzec 2019
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Jeżeli chodzi o Zieloną Sowę, to choć nie czytam zbyt dużo książek od nich, to jednak wiem, że na pewno mogę im zaufać w kwestii dobrych książek. Ta nie wydaje się być wyjątkiem od tej reguły. Noah ma wiele problemów, wychowuje się bez ojca, matka przeżywa drugą młodość, a sama szkoła jest dla niego piekłem. Ma tylko jednego przyjaciela, marzy o miłości, ale i na tym froncie puki co nic nie słychać. Dodatkowo na jednej z imprez całuje Harrego i od tego momentu ma problem z określeniem siebie, swojej orientacji. 
Ja uwielbiam wątki LGBT w literaturze, więc nie ukrywam, że to mnie do tej książki przyciągnęło. Co prawda ostatnim czasem jest już przesyt książek o gejach, ale skoro Noah nie jest pewny swojej orientacji, to może nas ta książka bardzo zaskoczyć oryginalnością i odejściem od schematów. Oby tak było ;)

Premiera: 13 marzec 2019
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Premiery książek Mroza wyskakują nam ostatnio niczym filip z konopi. Na marzec została zaplanowana premiera 9 tomu sławnej i pewnie już wszystkim znanej serii o Chyłce. Ja jestem po lekturze dwóch pierwszych tomów, więc mówiąc szczerze średnio ogarniam co się aktualnie dzieje u Chyłki i Zordana. Unikam spoilerów jak diabeł święconej wody :) 
Jako, że Mróz jednak ma wielu fanów to uznałam, że nie mogę pominąć tej premiery, zwłaszcza, że sama książki pana Remigiusza od czasu do czasu czytam. I na pewno patrząc na tę okładkę nachodzi mnie refleksja, że warto byłoby do tej serii wrócić, zwłaszcza, że jest serial, który by the way podobno odwłoku nie urywa. Oczywiście jeżeli jesteście z serią w miarę na bieżąco, to dajcie znać w komentarzach czy warto czytać dalej. Liczę, że pozytywny feedback od was mnie do tego zmobilizuje.

Premiera: 13 marzec 2019
Wydawnictwo: Świat książki
Historyczka Lucy Worsley zdecydowała się pokazać życie Jane Austen z nieco innej perspektywy. Worsely odwiedziła różne miejsca, które miały szczególne znaczenie dla Jane - jej dom rodzinny, jej szkołę, jej ulubione miejsca spędzana wakacji itd. Każde z tych miejsc, ale i zamieszkujący je ludzie, mieli wpływ na jej pracę jako powieściopisarki. 
Myślę, że jest to wręcz pozycja obowiązkowa dla fanów twórczości Jane Austen. Ja może nie do końca do nich należę, ale jednak intryguje mnie ona jako postać, a że lubię biografię to zdecydowałam się tą książkę umieścić w moim zestawieniu, może kogoś z was zainteresuje.



Premiera: 13 marzec 2019
Wydawnictwo: W.A.B.
Alicia Berenson wiedzie życie, jakiego każdy mógłby jej pozazdrościć. Jednak pewnego wieczoru jej mąż Gabriel wraca do domu, zaś Alicia strzela mu w głowę pięć razy, zabijając go na miejscu. Od tego momentu kobieta przestaje mówić. Ostatecznie trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego Grove. Po sześciu latach w tymże ośrodku rozpoczyna pracę psychoterapeuta Theo Faber, zafascynowany postacią Alicii i jej historią. Theo robi wszystko, co w jego mocy, aby dotrzeć do pacjentki i sprawić, żeby się przed nim otworzyła, a także aby rozwikłać zagadkę śmierci Gabriela. Poznając pacjentkę, psychoterapeuta nieoczekiwanie odnajduje coraz więcej podobieństw w ich losach, począwszy od traumatycznego dzieciństwa. Sami przyznajcie, że to brzmi naprawdę dobrze i intrygująco. Dla fanów thrillerów psychologicznych, pozycja myślę warta zainteresowania.

Premiera: 13 marzec 2019
Wydawnictwo: Edipress
Jessica i Callen poznają się w dzieciństwie i od tego momentu łączy ich serdeczna przyjaźń. Spotykają się w wagonie kolejowym, który staje się ich azylem, ucieczką od trosk. Wiele lat później on zostaje sławnym kompozytorem, ona tłumaczką z języka starofrancuskiego. Będąc we Francji, niespodziewanie na siebie wpadają. Akurat wtedy, gdy Callen przeżywa kryzys twórczy. I jest tylko jedna osoba, która może pomóc mu odnaleźć natchnienie i uporać się z demonami przeszłości – Jessica.
Miałam już okazję czytać, którąś z książek Mii Sheridan i z tego co pamiętam były to całkiem ciekawe, dobrze napisane książki. Dodatkowo mnie opis zaintrygował, więc jeżeli autorka utrzymała, a najlepiej udoskonaliła swój warsztat pisarski, to szykuje się nam naprawdę ciekawy romans.

Premiera: 13 marzec 2019
Wydawnictwo: We need ya
Zarówno zaczynamy jak i kończymy to zestawienie książką od We Need Ya, ale cóż poradzić, że ja naprawdę lubię to wydawnictwo. Iskra jest drugim tomem, ja niestety Tuszu nie miałam jeszcze przyjemności czytać, ale naprawdę chcę to zrobić. Te książki zbierają wiele pozytywnych opinii, a dodatkowo mają przepiękne okładki (moja wewnętrzna sroka jest usatysfakcjonowana tym jak pięknie się błyszczą). Z uwagi na moją fobię przed spoilerami, nie czytam nawet opisu drugiego tomu, więc wam o nim też nic nie powiem, wybaczcie. Natomiast do osób, które miały już styczność z tą serią, dajcie znać czy warto czytać, bo ja się bardzo sugeruję waszymi rekomendacjami i niejednokrotnie zachęcają mnie one do sięgania po dane tytuły.


Koniecznie dajcie znać w komentarzach, jakie marcowe premiery najbardziej was zainteresowały.
I oczywiście życzę Wam zaczytanego miesiąca!

5 komentarzy:

  1. Najbardziej jestem ciekawa Pacjentki, chciałabym przeczytać też Tusz i po nim Iskrę, bo czuję, że może mi się spodobać :)

    Natalia
    zaciszeksiazek.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie, że wychodzi tyle ciekawych książek! Nigdy nie braknie nam pozycji do czytania :d
    // Iza

    OdpowiedzUsuń
  3. Tyle ciekawych premier książkowych i to w jednym dniu! Najbardziej nie mogę doczekać się Pacjentki oraz kolejnej części Chyłki :) Dobrze, że niedługo wypłata ;)
    Pozdrawiam cieplutko

    OdpowiedzUsuń
  4. Jak to co czytać? ;) Satyricon czytać. Duzo osób jej nie bierze pod uwagę, obawiając się kolejnego Greya ale to zupełnie inna bajka. Naprawdę świetna książka. Urodziny jednej z bohaterek są pretekstem do spotkania po latach i wspomnień czasów studenckich, kiedy to pod przykrywką wymiany poglądów grupa przyjaciół spotykała się, by eksperymentować z własną seksualnością. Po latach, odżywają w nich dawne, niepokoje, traumy ale i żądze.

    OdpowiedzUsuń